آموزش تابلو آبستره دکوراتیو

آموزش تابلو آبستره دکوراتیو

آشنایی با سبک آبستره دکوراتیو

به طور کلی نقاشی و هنر دکوراتیو ریشه در هنر سنتی دارد، که معمولا آنرا هنر عامه (folk art) یا هنر مردمی نیز ترجمه کرده اند، و این لغت به نوعی از نقاشی اشاره می کند که در بسیاری از نقاط جهان اجرا می شود و هنرمندان آن معمولا نقاشانی خود آموخته هستند.
آنها معمولا صنعتگرانی میبودند که مبلمان، وسایل خانه، درها و حتی دیوارهای خانه خود را با استفاده از تجهیزات بسیار ابتدایی مانند قلم مو های دست ساز تزئین میکردند و از رنگهای طبیعی که به شکل شخصی تهیه میشد در آثارشان استفاده می نمودند.
به همین ترتیب هنر عامیانه به عنوان شکل بسیار ساده ای از دکوراسیون آغاز گشت که در آن بسیاری از نقاشی ها با استفاده از یک قلم مو انجام می شد. در آغاز،این هنرمندان با استفاده از فرمهای دکوراتیو بسیار ساده و با بهره بردن از قلمو های سر گِرد، موتیف ها و پرندگان و اشکالی در کتیبه ها را به سرعت به تصویر می کشیدند.
تقریبا در تمام کشورها نوعی نقاشی دکوراتیو وجود دارد، این سبک از نقاشی از فرهنگ و شرایط پیرامون آن جامعه تاثیرات بسیاری می گیرد. همینطور در طول هزاران سال بر اثر تغییرات فرهنگی مناطق، این نقاشی ها نیز دستخوش تغییر تحول شده اند.
قسمت اعظم و بخش مهم این نقاشی ها که امروزه توجه هنرمندان دکوراتیو را در سراسر جهان به خود جلب کرده و کارهای آنها را تحت تاثیر خود قرار داده است، آثاری از آلمان، اتریش، سوئیس، نقاشی های دکوراتیو انگلیسی که به نقاشی های قایق های کانال های آبی انگلیس معروف می باشند و نقاشی های تزیینی روسی و فرانسوی است.
همانطور که قبلا ذکر آن گذشت، نقاشان دکوراتیو نقاشانی برای عوام هستند و طبیعتا موضوعاتی را که به آنها می پردازند موضوعاتی عوام پسند می باشد که در مناطق مربوط به زیست این هنرمندان وجود دارد. این موضوعات سینه به سینه و از نسلی به نسل بعد منتقل شده و امروزه تبدیل به سبک معاصر نقاشی دکوراتیو شده است. موضوعات نسبتا زیادی توسط نقاشان دکوراتیو به تصویر کشیده می شود، تکنیک برخی نقاشی های دکوراتیو به شکل آبستره باشد، امروزه نوع مدرن این سبک به وسیله رنگهای اکلریک ارزان قیمت به مرحله اجرا گذاشته می شود.

آنچه در این دوره خواهید آموخت

در نقاشی آبستره نقاش صرفا با هدف هنر و نقاشی، یک تابلو و یا یک اثر هنری را خلق می کند، این اثر خود به تنهایی دارای ارزش بصری می باشد و اِلمانهای نقاشی خود به تنهایی برای هنرمند و بیننده دارای اهمیت می باشند.در نقاشی دکوراتیو هنرمند به خلق آثاری میپردازد که در محیط پیرامون کارکرد دارند، و مورد استفاده قرار می گیرند. برای مثال تزیین یک لیوان برای نوشیدن چای، یا یک موزاییک با استفاده از نقاشی دکوراتیو و یا ایجاد طرح های دکوراتیو بر روی پارچه و …در این آموزش قصد داریم با تلفیق این دو سبک نفاشی به خلق اثری زیبا و خلاقانه در عین حال ساذه و جذاب بپردازیم و با استفاده از وسایلی بسبار ساده و ابتدایی یه تابلو شاهکار خلق کنیم .

مخاطبان هدف چیست؟

  • دانش آموختگان نقاشی
  • علاقه مندان به نقاشی
  • کسانی که دوست دارند نقاشی رو شروع کنند
  • افرادی که می خواهند نقاشی رو به صورت حرفه ای شروع کنند
  • هنرمندان خلاق
  • علاقه مندان به سبک آبستره
  • علاقه مندان به سبک دکوراتیو
1
آشنایی با سبک آبستره دکوراتیو
2
مراحل خلق اثر هنری
18

در این آموزش قصد داریم با تلفیق دو سبک آبستره و دکوراتیو به خلق اثری زیبا و خلاقانه در عین حال ساذه و جذاب بپردازیم و با استفاده از وسایلی بسبار ساده و ابتدایی یه تابلو شاهکار خلق کنیم .

3
پکیج لوازم مورد نیاز
هیچ اطلاعیه ای در این لحظه وجود ندارد

اولین نفری باش که یک نظر اضافه می کنه.

لطفا وارد شوید برای ترک یک بررسی
افزودن به لیست دلخواه
ثبت نام: دانشجو 399
مدت زمان: 30 دقیقه
سخنرانی ها: 3
ویدئو: 18 دقیقه
سطح: مبتدی

آرشیو